مصرف بالای انرژی در دیتاسنترها و خنک نگه داشتن این مراکز همواره از دل مشغولی های اصلی شرکت های بزرگ حوزه فناوری بوده است. البته تا به امروز، کمپانی های متعددی تلاش کرده اند که این مشکل را حل کنند و گوگل یکی از این موارد است که سعی داشته با بهره گیری از تخصص خود در حوزه هوش مصنوعی به نوعی هزینه هایش در این حوزه را پایین بیاورد.

مایکروسافت نیز یکی دیگر از بزرگان این دنیای تکنولوژی است که تاسیس و راه اندازی پایگاه های داده ای در بستر دریا را مورد بررسی قرار داده است. در مورد فیسبوک اما باید بگوییم که راهکار ساده تری را برای رسیدن به نتیجه مطلوب اتخاذ نموده و آن نقل مکان به یک کشور سردسیر بوده است.

در همین راستا این شبکه اجتماعی بر آن شد تا دیتاسنتر خود را در شمالی ترین نقطه سوئد (که تنها ۱۱۰ کیلومتر تا مدار قطب شمال فاصله دارد) راه اندازی کند و زاکربرگ نیز به عنوان مدیرعامل شرکتی که چنین ایده ای را مطرح و پیاده سازی کرده (منظور راه اندازی دیتاسنتر در منطقه سردسیر) به خود می بالد.

همین غرور و افتخار نیز زاکربرگ را بر آن داشت تا در اقدامی تازه ده ها عکس مربوط به این مرکز را با مخاطبانش به اشتراک بگذارد و همزمان یادآور شود که برای ایجاد پیشرفته ترین فناوری ها در اقصی نقاط دنیا سخت در تلاش است.

 

 

salisoft2 salisoft3 salisoft5

salisoft

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی