مایکروسافت در حال ساخت نسخه جدیدی از ابزار مشهور Paint برای ویندوز ۱۰ است. بااینکه در چند نسخه اخیر ویندوز تغییراتی اندکی در این برنامه اعمال‌شده، نسخه جدید Paint طوفانی از تغییرات را به خود خواهد دید.

کاربری به نام WalkinCat در توییتر ویدئوهایی از این برنامه جدید را پیداکرده است و می‌توانیم تأثیرات ویندوز ۱۰ را به‌وضوح در آن ببینیم.

در این ویدئو متوجه می‌شویم که نه‌تنها تمام قابلیت‌های معمول Paint در Paint Preview حفظ‌شده، بلکه مایکروسافت پشتیبانی از اشیاء ۳ بعدی را هم به آن اضافه می‌کند؛ احتمالاً بتوان از آن استفاده‌های هیجان‌انگیزی در HoloLens کرد. کاربران Paint Preview می‌توانند اشیاء سه‌بعدی بسازند و آزادانه به آن جزئیات اضافه کنند. مایکروسافت در این برنامه جدید مجموعه‌ای از قلم‌ها و ابزار را در اختیار هنرمندان قرار می‌دهد تا بتوانند از آن‌ها مستقیماً برای خلق اشیاء سه‌بعدی استفاده کنند. به نظر می‌رسد که تمام این ابزار با قلم فیزیکی و یا به‌صورت لمسی به‌خوبی کار کنند. رابطی هم برای مدل‌های ۳ بعدی، ۲ بعدی، استیکرها و ابزار به اشتراک‌گذاری محتوای سه‌بعدی ارائه خواهد شد.

این اولین بار نیست که مایکروسافت دست به ساخت نسخه‌ای جدید از Paint برای ویندوز ۱۰ زده است. در اردیبهشت‌ماه امسال عکس‌هایی از این اپلیکیشن پخش شد، اما به نظر می‌رسد که از آن زمان تاکنون تکامل‌یافته باشد. مایکروسافت در حال تست نسخه آلفای برنامه Paint است و از ویدئوها حدس می‌زنیم که به‌زودی در دسترس عموم هم قرار بگیرد.

خبر مربوط به برنامه Paint تنها چند ساعت پس‌ازاینکه مایکروسافت اعلام کرد قرار است در پنجم آبان ماه رویداد خاصی را در نیویورک میزبانی کند پخش شد. انتظار می‌رود که مایکروسافت در مراسم نیویورک از دستگاه Surface جدید که شایعه شده دسکتاپی از نوع all-in-one (به‌اختصار AIO) باشد، رونمایی کند. منابع آشنا با برنامه‌های مایکروسافت اعلام کرده‌اند که هر کامپیوتر مایکروسافت از نوع AIO خلاقان را نشانه می‌گیرد. گفته‌شده که مایکروسافت در حال بهبود سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این دستگاه برای استفاده بهتر از قلم Stylus، لمس و ورودی‌های سنتی یک کامپیوتر دسکتاپ است. احتمالاً برنامه جدید Paint مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ در کنار سایر برنامه‌های واسط نیز در این برنامه نقش بازی خواهند کرد. هر قطعه سخت‌افزاری Surface در راستای بهبود نرم‌افزاری کمپانی تغییر می‌کند.

فارنت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی