پس از ماه ها گمانه زنی، بالاخره یاهو و ورایزن بر سر رقم ۴٫۴۸ میلیارد دلاری به توافق رسیدند. با دریافت این رقم، سهامداران یاهو، این شرکت را در اختیار ورایزن قرار می دهند، قراردادی که قرار است سه شنبه هفته آینده نهایی شود.

پس از نهایی شدن قرارداد، یاهو و AOL (یکی از بخش های شرکت ورایزن) به شکل مجموعه ای واحد تحت نام Oath در خواهند آمد. گفته شده که پس از پیوستن یاهو به ورایزن، قرار است ۲۱۰۰ کارمند AOL از کار برکنار شوند.

ماریسا میر که مالک بخش بزرگی از سهام یاهو به ارزش فعلی ۱۸۶ میلیون دلار است، پس از نهایی شدن خرید شرکت توسط ورایزن از سِمَت مدیرعاملی کنار خواهد رفت و تیم آرمسترانگ، مدیرعامل فعلی AOL جای وی را در مجموعه Oath خواهد گرفت.

رقم پیشنهادی برای خرید یاهو پس از افشای هک سال های گذشته و لو رفتن اطلاعات میلیون ها کاربر ۳۵۰ میلیون دلار خواهش یافت و به ۴٫۴۸ میلیارد دلار رسید. با اعلام این خبر، ارزش سهام یاهو ۸٫۵ درصد افزایش یافت.

یاهو ماهانه ۲۰۰ میلیون بازدیدکننده دارد که فضای مناسبی برای تبلیغات را در اختیار ورایزن می گذارد. خود ورایزن نیز بیش از ۱۰۰ میلیون مشترک داشته و سرویس های تحت نظر AOL مانند وبسایت های تک کرانچ و انگجت نیز که ورایزن در سال ۲۰۱۵ با رقم ۴٫۴ میلیارد دلار آن را خریداری کرد، حدودا ۱۵۰ میلیون کاربر ماهانه دارند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی